data: 28.05.2016 imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Krzczonów

Informacje


OZE - potwierdzenie udziału w projekcie
opublikowano: 2016-05-02 13:20:13

Informujemy o konieczności potwierdzania udziału w projekcie "ENERGIA ZE ŹRÓDEŁ ODNAWIALNYCH = CZYSTE POWIETRZE W GMINIE KRZCZONÓW" W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO. Potwierdzenie Udziału w Projekcie na poszczególne instalacje otrzymają państwo pocztą dodatkowo można będzie je pobrać ze strony internetowej gminy.

Po dostarczeniu ostatecznego potwierdzenia udziału w projekcie i uiszczeniu opłaty za dokumentację projektową zapraszamy Państwa do podpisania umów użyczenia nieruchomości do montażu instalacji OZE które będą dostępne od 2 maja w Urzędzie Gminy Krzczonów. Dodatkowo prosimy Państwa o dostarczenie mapy sytuacyjno-wysokościowej w skali 1:1000 obejmującą teren działki, na której przewidziany jest montaż instalacji. Mapkę należy zakupić w Starostwie Powiatowym w Lublinie.

Instalacje solarne - pobierz

Istalacje fotowoltaiczne - pobierz

Piece c.o. na biomasę - pobierz

Wzór umowy użyczenia - pobierz

więcej
XIII Sesja Rady Gminy Krzczonów
opublikowano: 2016-04-25 13:38:10

Informujemy, że dnia 29 kwietnia 2016 r. o godzinie 11 00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Krzczonów odbędzie się XIII Sesja Rady Gminy Krzczonów.

Proponowany porządek obrad XIII Sesji Rady Gminy Krzczonów

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

3. Zgłoszenie i rozpatrzenie wniosków do porządku obrad.

więcej
Dopłaty bezpośrednie
opublikowano: 2016-04-20 12:02:44

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina: 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

więcej
Instalacje OZE
opublikowano: 2016-04-20 11:14:53

Gmina Krzczonów ogłasza listę zakwalifikowanych osób do projektu "ENERGIA ZE ŹRÓDEŁ ODNAWIALNYCH = CZYSTE POWIETRZE  W GMINIE KRZCZONÓW" na Instalacje solarne, instalacje fotowoltaiczne otwarte (on-grind) i piece na biomasę.

Lista - pobierz

więcej
"Rodzina 500+"
opublikowano: 2016-04-20 08:18:05

W związku z pojawiającymi się coraz częściej próbami wyłudzenia pieniędzy od osób chcących złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze, w szczególności przez oferowanie odpłatnych wniosków w witrynach internetowych informujemy, że są to próby wprowadzania w błąd obywateli, w żaden sposób niezwiązane z Programem "Rodzina 500+". Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego jest drukiem bezpłatnym i można go złożyć przez Internet lub osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej.

więcej
Ogłoszenie Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii
opublikowano: 2016-04-18 14:09:17

Na podstawie § 10.1 rozporządzenia Ministra i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. z 2013r., poz. 1737) na terenie województwa lubelskiego, w dniach 18 - 27 kwietnia 2016 roku, planowane jest szczepienie przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących metodą doustną.

więcej
Informacja instalacje OZE - ważne zmiany dla zainteresowanych mieszkańców
opublikowano: 2016-04-12 08:36:48

W związku z opublikowanymi wyjaśnieniami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego dla wnioskodawców konkursu działania 4.1 Wsparcie Instalacji OZE informujemy, że nastąpiły zmiany w poziomie dofinansowania instalacji fotowoltaicznych typu on-grind, (otwartych) podłączanych do istniejącej dystrybucyjnej sieci energetycznej z poziomu 65% na maksymalnie dla osób fizycznych do 85%. W przypadku dofinansowania 85% niezbędnym jest wystawienie, dostarczenie zaświadczenia o udzielonej pomocy de minimis.

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwości opalania kotłów na biomasę drewnem niepełnowartościowym.

więcej
Rodzina 500+
opublikowano: 2016-04-01 11:04:14

Od 1 kwietnia ruszył rządowy program Rodzina 500+, z którego skorzysta wiele rodzin mieszkających w naszej gminie. Aby wspomóc wszystkich, którzy chcą złożyć wnioski o przyznanie świadczenia, do naszej gminy przyjedzie BUS 500+., gdzie porad będą udzielać pracownicy Urzędu Wojewódzkiego.

Taki BUS przyjedzie do nas już w środę  (6 kwietnia 2016 r.)  o godzinie 1200  i zatrzyma się przy Regionalnym ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie.

Wszystkich, którzy chcieliby otrzymać poradę i pomoc zapraszamy na to spotkanie

więcej
Informacja zmiana regulaminu instalacji OZE
opublikowano: 2016-03-30 09:16:15

Informujemy, że w związku z małą ilością złożonych deklaracji - osób chętnych na instalacje powietrznych pomp ciepła co skutkuje zmniejszeniem efektywności kosztowej wytwarzania 1 MW z energii odnawialnej w naszym projekcie, a w konsekwencji stwarza ryzyko nie przyznania dofinansowania z powodu otrzymania zbyt niskiej punktacji Gmina Krzczonów rezygnuje z tego typu instalacji w projekcie "ENERGIA ZE ŹRÓDEŁ ODNAWIALNYCH = CZYSTE POWIETRZE  W GMINIE KRZCZONÓW".

więcej
Ujednolicone ogłoszenie o przetargu
opublikowano: 2016-03-30 09:10:05

W związku ze sprostowaniem oraz zmianą ogłoszenia o przetargu ustnym nieograniczonym z dnia 04.03.2016 r. na sprzedaż działki Nr 282/3 położonej w obrebie geodezyjnym Krzczonów Wójtostwo, Wójt Gminy Krzczonów poniżej publikuje ujednolicone ogłoszenie o przetargu.

 1. Przedmiotem sprzedaży jest działka rolna Nr 282/3 o pow. 0,0324 ha położona w obrębie geodezyjnym Krzczonów Wójtostwo. Działka jest zabudowana budynkiem gospodarczym niebędącym własnością Sprzedającego. Budynek nie jest przedmiotem sprzedaży. Działka ma kształt regularny, zbliżony do prostokąta, którego krótszym bokiem przylega do ulicy Żeromskiego. Teren płaski, od strony południowo-wschodniej stanowi strome zbocze, zarośniętym krzewami i drzewami. Uzbrojenie działki stanowi sieć energetyczna. Bezpośrednio, po drugiej stronie ulicy przebiega sieć wodociągowa i kanalizacyjna.

więcej
Usuwamy azbest - nabór wniosków
opublikowano: 2016-03-24 09:32:27

Nabór uzupełniający wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest na 2016 r.

W związku z trwającym projektem pt.: "Pilotażowy system gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie Województwa Lubelskiego wzmocniony sprawnym monitoringiem ilości oraz kontroli ich usuwania i unieszkodliwiania", Urząd Gminy Krzczonów informuje, że nabór uzupełniający wniosków od osób fizycznych na dofinansowanie usuwanie azbestu w 2016 r. przeprowadzony zostanie w dniach: od 18 do 29 kwietnia 2016 r. w Urzędzie Gminy Krzczonów (pok. Nr 11).

więcej